Категорії
Новини митниці Розмитнення авто 2024 Розмитнення авто в Україні

Неоднозначність законопроєкту №10380 про розмитнення авто в Дії

Розмитнення авто в Україні: революція чи головний біль? ДІЯ дозволить розмитнити авто онлайн! Законопроект №10380 обіцяє прозорість та зручність, але чи все так райдужно? Експерти озвучують сумніви щодо впливу на автосалони, корупції та ефективності самої системи. Дізнайтеся всі плюси та мінуси розмитнення авто через ДІЯ та будьте готові до нововведень!

24 квітня 2024 року Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку спрощення та діджиталізації процесу розмитнення автомобілів, проголосувавши за законопроєкт №10380 у першому читанні. Цей законопроєкт, розроблений Міністерством цифрової трансформації України, покликаний революціонізувати процес розмитнення, зробивши його більш прозорим, зручним та позбавленим корупційних ризиків.

Що передбачає законопроєкт №10380?

Законопроєкт №10380 пропонує низку ключових змін до існуючої системи розмитнення авто, а саме:

  • Розмитнення онлайн: Замість бюрократичних візитів до митних органів, громадяни зможуть розмитнити свої авто онлайн за допомогою порталу Дія.
  • Автоматизований розрахунок мита: Замість суб’єктивної оцінки вартості авто митними інспекторами, буде використовуватися автоматизована система розрахунку мита на основі технічних характеристик та ринкової вартості авто.
  • Інтеграція з базами даних: Система розмитнення буде інтегрована з базами даних інших державних органів, що дозволить автоматично заповнювати митну декларацію та мінімізувати потребу в ручному введенні даних.
  • Зменшення корупційних ризиків: Автоматизація процесу розмитнення та усунення людського фактора значно зменшать ризики корупції та зловживання владою з боку митних органів.

Неоднозначність законопроєкту №10380: думки експертів та громадськості

Впровадження розмитнення авто в Дії, окрім очікуваних переваг, викликало й неоднозначні реакції з боку експертів та громадськості. Деякі висловлюють сумніви щодо його практичної реалізації та можливих негативних наслідків.

Занепокоєння щодо впливу на автосалони

Зменшення прибутків: Деякі коментатори, як Андрій Одесса, побоюються, що законопроєкт може негативно вплинути на бізнес автосалонів, які спеціалізуються на пригоні авто з США. Автоматизований розрахунок мита може призвести до значного зниження вартості розмитнення, роблячи імпорт авто з-за кордону менш вигідним для автосалонів.

Можливість корупції

“Красиві вивіски”: Деякі коментатори, як Mjr.Tom Space Oddity, висловили сумніви щодо щирості намірів законодавців, вбачаючи в законопроєкті спробу приховати корупційні схеми. Існує ризик, що автоматизована система може бути використана для маніпулювання розрахунком мита, що призведе до зловживань з боку недобросовісних чиновників.

Вплив на інспекторів митниці

Втрата “солідних грошей”: Петро Дорошенко вважає, що законопроєкт може призвести до значного скорочення доходів інспекторів митниці, які отримували неофіційні винагороди за розмитнення авто. Це може негативно вплинути на їхню мотивацію та рівень життя.

Недосконалість системи розрахунку мита:

“Наоформлять двалітра турбодізель”: Деякі коментатори, як Serj, висловлюють сумніви щодо точності та справедливості автоматизованого розрахунку мита. Існує ризик, що система не зможе врахувати всі нюанси та фактори, що впливають на вартість авто, що призведе до несправедливого розмитнення.

“Тупий хвалений сервіс”: Lukas N критикує систему Дія загалом, вважаючи її неефективною та схильною до помилок. Він побоюється, що автоматизований розрахунок мита лише погіршить ситуацію, створюючи нові проблеми та можливості для корупції.

Невизначеність процедур:

  • “Як що влаштовує в Дії – то ок”: Serjilio не до кінця розуміє, чи буде розмитнення авто в Дії альтернативою традиційному методу через митницю.
  • “Питання 1 – митна вартість”: Існує багато питань щодо практичних аспектів розмитнення в Дії, наприклад, правил заповнення митної декларації та врахування аркушів коригування.

Важливо зазначити, що це лише деякі з думок та занепокоєнь, висловлених щодо законопроєкту №10380. Для остаточної оцінки його впливу та ефективності необхідно буде дочекатися його практичного впровадження та проаналізувати його результати.

Розмитнення авто в Дії: шляхи вирішення проблем та майбутнє законопроєкту

Усунення можливих технічних помилок:

Під час доопрацювання законопроєкту №10380 особливу увагу слід звернути на мінімізацію ймовірності технічних помилок в системі автоматизованого розрахунку мита. Це можна зробити шляхом:

  • Ретельного тестування системи: Перед запуском системи розмитнення в Дії необхідно провести ґрунтовне тестування за різними сценаріями, щоб виявити та усунути можливі помилки.
  • Залучення експертів: До процесу тестування та доопрацювання системи варто залучити незалежних експертів з IT-сфери та митного законодавства.
  • Створення механізму оскарження: Законопроєкт повинен передбачати чіткий механізм оскарження випадків, коли громадянин не погоджується з автоматично розрахованою сумою митного платежу.

Допомога людям похилого віку та особам з інвалідністю:

Для того, щоб зробити розмитнення авто в Дії доступним для всіх верств населення, необхідно передбачити механізми допомоги людям похилого віку та особам з інвалідністю. Це може включати:

  • Офлайн-підтримка: Слід створити мережу державних центрів допомоги, де громадяни, які потребують допомоги, зможуть отримати консультації та супровід щодо розмитнення авто в Дії.
  • Гаряча лінія підтримки: Запровадження безкоштовної гарячої лінії підтримки, де кваліфіковані спеціалісти зможуть відповісти на питання та допомогти з оформленням документів.
  • Навчальні програми: Розробка та проведення навчальних програм для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які допоможуть їм освоїти базові навички користування порталом Дія.

Запобігання зловживанням з боку недобросовісних осіб:

Для мінімізації ризиків зловживання системою з боку недобросовісних осіб, необхідно:

  • Вдосконалення системи перевірки даних: Система розмитнення має бути оснащена інструментами для перевірки достовірності інформації, що подається громадянами. Це може включати інтеграцію з базами даних правоохоронних органів та міжнародними базами розмитнення.
  • Визначення відповідальності за шахрайство: Законодавство повинне передбачати чітку відповідальність за attempts (спроби) подання недостовірної інформації та шахрайство під час розмитнення авто в Дії.
  • Посилення моніторингу: Державні органи повинні здійснювати постійний моніторинг системи розмитнення для виявлення та запобігання можливим зловживанням.

Висновок

Впровадження розмитнення авто в Дії є важливим кроком на шляху до діджиталізації державних послуг та боротьби з корупцією. За умови усунення занепокоєнь експертів та доопрацювання законопроєкту з урахуванням усіх можливих ризиків, це стане справжнім проривом для українського авторинку. Запровадження прозорої та зручної системи розмитнення стимулюватиме легальне ввезення автомобілів, збільшить надходження до бюджету та зробить процес розмитнення більш комфортним для громадян.

Відстежуємо розвиток законодавства та повідомимо Вас про будь-які оновлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація митного брокера:

  • Стандартна процедура розмитнення авто з Європи
  • Розрахунок вартості розмитнення за фото техпаспорта

Платна консультація:

  • Ми економимо ваш час та гроші вирішуючи нестандартні ситуацій, які виходять за стандартну процедуру розмитнення
Контакти
Замовити зворотній дзвінок


    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Замовити
    розмитнення авто "під ключ"

    Зніміть авто з обліку, а решту ми беремо на себе! Швидко, якісно та вигідно з Yevro!